×
BiddingTools umí . . .

Monitoring konkurence

V Česku a na Slovensku je dohromady přes 65 000 e-shopů. Konkurence je velká a aby byl váš e-shop úspěšný, vyplatí se mít přehled o tom, co dělá.

Cena produktu a dopravy, skladová dostupnost, hodnocení e-shopu...to je jen část parametrů, podle kterých se zákazník před nákupem rozhoduje. Velká část zákazníků se při nákupu orientuje podle ceny. Neznamená to, že musíte být nejlevnější. Je ale důležité mít přehled o cenách a dalších parametrech nabídky konkurence a nebýt dražší o desítky či stovky procent. Monitoring konkurence vám může sloužit jako podklad pro cenotvorbu a celkové zlepšení vaší nabídky.

Ideálním zdrojem pro monitorování konkurence jsou srovnávače zboží. Pro informace tam chodí vaše konkurence i vaši zákazníci. Zbožákovými lídry na trhu jsou Heureka.cz, Heureka.sk a Zboží.cz. Obsahují data velkého množství e-shopů na jednom místě a my je pro vás umíme sledovat a zpracovat do přehledného reportu. Proč tedy ztrácet čas a monitorovat konkurenci ručně?


K čemu můžete monitoring konkurence využít

…a další. Záleží jen na vás, které informace vás zajímají a chcete je sledovat.


Jak to funguje?

1
Vyberte z jakého porovnávače chcete konkurenci sledovat a kontaktujte nás

Inzerujete na Heurece.cz, Heurece.sk nebo Zboží.cz? Stačí vybrat srovnávač, na kterém chcete sledovat nabídku svých produktů v porovnání s nabídkou a cenami konkurence. O zbytek se postaráme my.

Stačí nás kontaktovat na:
Tel: +420 800 77 99 77
E-mail: info@biddingtools.cz

Využití služby Monitoring konkurence není podmíněno používáním bidovací služby BiddingTools.

2
Implementace a první nastavení monitoringu konkurence

Pro implementaci monitoringu od vás budeme potřebovat pouze:
V případě Heureky: XML feed, URL denního reportu (naleznete v administraci Heureky)
V případě Zboží: XML feed, API klíč (lze dohledat v administraci Zboží)

Podle vašich individuálních požadavků (výběr produktů, konkurentů, parametrů, které chcete sledovat) nastavíme generování reportů. Dále také frekvenci a způsob jejich zasílání.

3
Pravidelný monitoring konkurence

Konkurenci a její ceny pro vás následně budeme pravidelně monitorovat a porovnávat.

4
Výstup z monitoringu vám budeme posílat v Excelu, XML nebo do vašeho systému třeba prostřednictvím API

Bude vám stačit tabulka? Data vám pošleme v jednom z Excelovských formátů. Tabulku vám pak pošleme na e-mail nebo na FTP. Chcete výstup propojit se svou databází? Data pošleme v XML prostřednictvím API. Domluvit se ale můžeme i na jiné formě zasílání.

Data v reportu můžeme obohatit také o vaše vlastní produktová data (např. nákupní ceny)

Data v reportu budou aktuální vždy k času generování.


Základní a individuální monitoring konkurence

Stačí vám základní přehled o vašich cenách ve srovnání s cenami konkurence zobrazovaných na prvních 11 pozicích na Heurece (řazeno od nejlevnějších)? Máme pro vás základní monitoring cen ve standardizovaném formátu v podobě Excel tabulky. Pro Zboží.cz tento formát negenerujeme. Vzor a manuál pro práci s tabulkou si můžete stáhnout zde.

Chcete mít komplexnější přehled o konkurenci a vytěžit z monitoringu maximum? Individuální monitoring konkurence vám umožní vybrat si z celé řady parametrů, které můžete u jednotlivých produktů sledovat. Vybrané parametry budeme sledovat třeba u vámi zvolených konkurentů a vaše nabídky s nimi porovnáme. Výstup z monitoringu dokážeme propojit s vašimi vlastními produktovými daty (např. nákupními cenami). Formát výstupu z monitoringu a jeho způsob zasílání vám upravíme na míru. Záleží čistě na vašich potřebách.

Cena monitoringu se vždy odvíjí od počtu sledovaných produktů a frekvenci generování výstupu. V případě individuálního monitoringu konkurence se navíc hradí jednorázový poplatek – jeho výše závisí na náročnosti implementace. Cenovou nabídku vám tak pošleme až po bližším seznámením se s vašimi potřebami a požadavky.


Kdo s námi monitoruje konkurenci?


Reference

Monitoring konkurence využíváme především u klienta, který se pohybuje v segmentu prodeje elektrospotřebičů, bílého zboží, elektroniky a dětského zboží. Pomocí monitoringu konkurence kontrolujeme především ceny konkurence u klíčových produktů, ale sledujeme i jiné parametry. Díky reportu máme na srovnávačích zboží jednoznačný přehled o tom, na jakých pozicích se produkty klienta aktuálně nacházejí, zda patří mezi nejprodávanější produkty, kolik konkurenčních e-shopů má tyto položky také v nabídce a především za jakou cenu – cena totiž bývá v 80 případech ze 100 na srovnávačích to nejdůležitější.
Michal Ráliš, Head of E-commerce Consulting
[MM-Marketing s.r.o.]

Konkurenceschopnou nabídkou a správnou cenotvorbou můžete dosahovat výrazně lepších prodejních výsledků. Monitoring konkurence vám poskytne přehled o trhu, pomůže odhalit skryté příležitosti a pružně reagovat na kroky konkurence. Využití služby Monitoring konkurence není podmíněno používáním bidovací služby BiddingTools. Kontaktujte nás a zrealizujeme ideální řešení i pro váš e-shop.

Chci monitorovat konkurenci